شهيد محمد مهدي فرهمند اردکاني؛ خطاب به مسئولین: شهدا روز قیامت رویاروی شما خواهند ایستاد اگر نارسائی ایجاد کنید

از شما مي خواهم که به مسئولان بين راه سرکشي هاي بيشتري کنيد . هستند هنوز کساني که در بين مسئولين مملکتي چه نظامي و چه کشوري مي خواهند به اسم اسلام و انقلاب ضربه به اسلام و انقلاب وارد آوردند ولي بايد به آنها گفت (يدالله فوق ايديهم) خدا نيامرزد کساني را که نارضايت تراشي مي کنند .

شهيد محمد مهدي فرهمند اردکاني در یکم دی ماه 1343 در شیراز دیده به جهان گشود. در 7 سالگي وارد دبستان دانش جنب مسجد وکيل شد و دوره ابتدايي را با نمرات خوب به پايان رساند. سال دوم راهنمايي مصادف با روزهاي پر شور انقلاب بود که همراه با اعضاي خانواده به خصوص برادران بزرگتر در راهپيمايي ها و تظاهرات بر عليه رژيم شاه شرکت مستمر داشت. پس از پيروزي انقلاب در بهمن 1357 دوره راهنمايي را به پايان رساند و همزمان با شروع جنگ تحميلي محمد مهدي وارد دبيرستان نمازي گرديد. اما او نيز بسان ديگر جوانان پر شور اين مرز و بوم نتوانست نسبت به تعرض دشمن به ميهن اسلامي بي خيال باشد و با تلاش زياد؛ خانواده به خصوص مادر خويش را راضي کرد و پس از طي کردن آموزش نظامي به همراه گروه موسوم به فدائيان اسلام که تحت فرماندهي شهيد دکتر چمران بود عازم جبهه شد .
 
در مدتي که در خدمت اين سلحشوران بود دو مرتبه زخمي  شد پس از بازگشت به شيراز تصميم گرفت وارد ارتش شود. ترک تحصيل کرد وارد آموزشگاه گروهباني گشته پس از طي دوره هاي مقدماتي با ديدن آموزشهاي گوناگون بعنوان نيروي تکاور پياده مجدداً به جبهه هاي حق بر عليه باطل اعزام شد . بطور مستمر 40 روز در جبهه و 15روز در مرخصي بسر مي برد .

 وی سرانجام در  26 شهریور ماه  1363 به شهادت رسید . پیکر پاک او در گلزار شهدای شیراز به خاک سپرده شد.

 
(متن وصیت نامه)
بسم الله الرحمن الرحيم

وصيت نامه گروهبان دوم پياده محمد مهدي فرهمند :
به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان ياري گر ضعيفان و کوبنده ستمگران و با سلام و درود بر يگانه منجي بشريت حضرت مهدي (عج) و ارواح طيبه شهدا و با سلام بر امام امت خميني کبير و يارانش که بحق ياران حضرت حجتند . اول هر چيز کلامي چند دارم با خانواده ام که در حق من زحمت ها و رنجها کشيده اند و اميدوارم حقشان را بر حقير حلال گردانند من که در طول مدت عمر کوتاهم نتوانستم عمل مثبتي در هر جهت چه در جهت جامعه و چه در جهت خانواده ام انجام دهم اميدوارم خونم بتواند قطره اي باشد در اقيانوس بيکران گناهانم که خدا مرا ببخشد و بجز او کس ديگر قادر نخواهد بود مرا ببخشد .

از پدر ، مادر ، خواهران و برادرانم
مي خواهم هر بدي که در حقشان انجام داده ام مرا بخشيده و برايم طلب آمرزش کنند از طرف من به بقيه خانواده بگوييد که من راضي نيستم چه در تشييع جنازه و چه در مراسمم شرکت کنند خودتان حتماً مي دانيد چه کساني را مي گويم . بعضي اوقات مي شد که بغض گلويم را فشار مي داد از دست بعضي از اين نامردان ولي افسوس کاري نمي توانستم بکنم .

بگذريم کلامي چند نيز دارم خطاب به مسئولان مملکتي مخصوصاً رئيس جمهور و نخست وزير . شما وارثان دهها هزار شهيد و معلول و مفقودالاثر هستيد در آن دنيا شهدا جلو شما را خواهند گرفت اگر بخواهيد نارسائي کنيد . از شما مي خواهم که به مسئولان بين راه سرکشي هاي بيشتري کنيد . هستند هنوز کساني که در بين مسئولين مملکتي چه نظامي و چه کشوري مي خواهند به اسم اسلام و انقلاب ضربه به اسلام و انقلاب وارد آوردند ولي بايد به آنها گفت (يدالله فوق ايديهم) خدا نيامرزد کساني را که نارضايت تراشي مي کنند .

صحبتها زياد است اما نمي دانم که و به چه کسي بايد مي گفتم خدايا تو شاهدي که در هنگام زندگيم کسي را نيافتم که رازهاي دلم را برايش بگويم . هر روز چندي از سربازان به نزد من آمده درخواست چيزي مي کنند شرمنده مي شوم که نمي توانم کاري برايشان بکنم .  از شما خانواده محترم تقاضامندم اگر توانستيد رونوشتي از صحبتهاي مرا براي يکي از مسئولين مملکتي بفرستيد . در خاتمه از خداوند تبارک و تعالي مي خواهم که اين بنده گناهکارش را بخشيده و بيامرزد و در جرگه خدمتگذاران شهدا و انبياء قرار دهد . به اميد پيروزي اسلام بر کفر جهاني . محمد مهدي

فرهمند . والسلام .  
      
انتهای متن/

منبع: پرونده فرهنگی، مرکز اسناد ایثارگران فارس

سید حبیب نوری

مهندس سید حبیب نوری،دانش آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

طراحی،مدیریت و پشتیبانی تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس

 

آدرس : جمهوری اسلامی ایران،فارس،شیراز
میدان امام حسین(ع) - کوچه مهدیه
اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس
واحد تبیان

کد پستی : 7135715641

تلفن :   داخلی189 - 32350533

دورنگار : 32359961

پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سید حبیب نوری - 09171494921

 

 

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...